Dolar : Alış : 3.9525 / Satış : 3.9596
Euro : Alış : 4.6378 / Satış : 4.6461
HAVA DURUMU
hava durumu

BARTIN7°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1349 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Orman Köylülerine Dev Destek Geliyor

20 Aralık 2016 - 227 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Orman Köylülerine Dev Destek Geliyor
Orman Köylülerine Dev Destek Geliyor

Özellikle Zonguldak, Bartın ve Karabük illerinde bulunan orman köylüleri için müjdeli bir haber var. Orman köylüleri için kredi ve hibe desteği Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından veriliyor. 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Zonguldak, Bartın ve Karabük’ün orman köylerinde yaşayan 443 aileye çeşitli alanlarda 2016 yılında 7,5 milyon liralık kredi ve hibe desteği sağladı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından orman köylerinde yaşayanların sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla geliştirilen projeler ülke genelinde ara vermeden uygulanıyor. OGM, bu projeler çerçevesinde Zonguldak, Karabük ve Bartın’da yaşayan orman köylülerini de unutmadı. 2016 yılında Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü hizmet alanında yer alan bu illerde 228 aileye süt sığırcılığı, 16 aileye süt koyunculuğu, 21 aileye fenni arıcılık, 2 aileye manda yetiştiriciliği, 5 aileye güneş enerji sistemi, 171 aileye ise yaşadıkları evlerin dış cephe mantolaması hususunda kredi ve hibe desteği sağlandı. Toplam 448 aileye verilen bu desteklerin bedeli ise 7,5 milyon lirayı buldu.

“Orköy destekleri ormancılığımızın veren eli, gülen yüzüdür”

Orköy kredi ve hibe desteklerinin orman teşkilatının sosyal projelerinin bir sonucu olduğunu vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Orköy destekleri ormancılığımızın veren eli, gülen yüzüdür. Orman köylerinde yaşayıp, kıt kanaat geçinen ailelere bu şekilde destek oluyoruz. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te sağlanan Orköy kredilerinin yüzde 18’i hibe, kalanı da son derece uygun vadelerde vatandaşımızın kolaylıkla ödeyebileceği nitelikte kredilerden oluşuyor” dedi.

“Bu tür projeleri çeşitlendirerek devam ettireceğiz”

Uygulanan bu projelerin sonuçlarını izleyerek değerlendirmeye aldıklarını da belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bu maksatla anketler yapıyor ve sonuçları değerlendiriyoruz. Bu anketlerden orman köylümüzün uygulamalardan memnun olduğunu gördük. 2017 yılı için orman köylümüzün talepleri doğrultusunda programlarımızı yapıyoruz. Uyguladığımız projelerle vatandaşlarımıza ek istihdam alanları da oluşturuyoruz. Bu tür projeleri çeşitlendirerek devam ettireceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Security Code:

İlgili Terimler : , , ,

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika