Dolar : Alış : 3.8792 / Satış : 3.8862
Euro : Alış : 4.5760 / Satış : 4.5842
HAVA DURUMU
hava durumu

BARTIN16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1333 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP İl Başkanı Sezai Bilgin’den Yönetime Sert Tepki

30 Ocak 2015 - 705 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»MHP İl Başkanı Sezai Bilgin’den Yönetime Sert Tepki
MHP İl Başkanı Sezai Bilgin’den Yönetime Sert Tepki

MHP İl Başkanı Sezai Bilgin gazetecilere yaptığı açıklamada yönetimi eleştirdi.

Bilgin;  okul yöneticilerinin yeniden görevlendirme sürecine tabi tutulmasına ilişkin “Yıllarını eğitime vermiş, eğitim çalışmaları için harcamış ve Bartın’ı eğitimde üniversite sınavlarında Bartın birinciliğine kadar taşımız olan değerli okul müdürü arkadaşlarımız sadece hükümetle aynı düşünceyi paylaşmadığı için çeşitli bahanelerle başarısız kılınarak okul müdürü görevlerinden alınmıştır. Bunu Bartın eğitimine yapılmış olan saygısızlık olarak adlandırıyoruz.” Dedi

Velilerin ve öğrencilerin okullar açıldığında eski müdürlerini bulamayacaklarını kaydeden Bilgin “Okullarınıza gittiğinizde şuan ki hükümetin kuklası olmuş olan hükümete yandaşlık ve yakın durma çalışmaları içerisinde olan insanları okul müdürleriniz olarak karşınızda bulacaksınız” diye konuştu.

Bartın Halkının Buna Tepki Göstermesi Lazım

Bilgin açıklamasının devamında “Yıllarını eğitime vermiş, eğitim çalışmaları için harcamış ve Bartın’ı eğitimde üniversite sınavlarında Bartın birinciliğine kadar taşımız olan değerli okul müdürü arkadaşlarımız sadece hükümetle aynı düşünceyi paylaşmadığı için çeşitli bahanelerle başarısız kılınarak okul müdürü görevlerinden alınmıştır. Bunu Bartın eğitimine yapılmış olan saygısızlık olarak adlandırıyoruz. Zannedilmesin ki, bu yapılmış olan operasyonlar cevapsız kalacak. 12 yıllık AKP hükümeti döneminde 5 tane milli eğitim bakanlığı değiştireceksiniz. Eğitim sistemini sil baştan yenileme çalışmaları yapacaksınız. Her yeni gelen bakan, eğitim sistemini ve gençlerimizin geleceği ile oynayacak. Tek amaçları evlatlarımıza eğitim vermek olan ve bu ülkenin geleceğini teminatı olan okul müdürlerimizin sadece hükümete yakın düşünmedikleri için tek amaçları eğitim oldukları için görevden alınıyorsa; değerli Bartın halkının buna tepki göstermesi lazım. Hiçbir kimseden çekinmeyelim. Çünkü yapmak istedikleri bizim çocuklarımızın geleceğiyle oynamak. Milliyetçi hareket partisi bu konunun takipçisi olacaktır. Yasal yollarda ne yapılması gerekiyorsa bunun takipçisi olacak.” Diye konuştu.

Yeni Türkiye Söylemini Siz Kimler Söyletti

AK Parti hükümetine de eleştirilerde bulunan Bilgin, AK Parti Bartın Milletvekili Av. Yılmaz Tunç’un basına verdiği beyanatlarında “Yeni Türkiye’nin bugün doğum günüdür” şeklinde ifade kullandığını kaydederek “Eski Türkiye’de neler yaşandı ki, bugün yeni Türkiye’yi doğurmaya çalışıyorsunuz. Yeni Türkiye söylemini size kimler söyletti. Bundan 20 yıl önce bizim ülkemizde istasyon şefliği yapan CİA, yine Amerika CİA merkez yönetiminde bulunan ama Türkiye’de de istasyon şefliği de yapmış olan Graham Fuller’in Cumhuriyeti kitabında aynen bugünkü yapılmak istenen çalışmaları CİA şefi tarafından yazılmış olduğunu görüyoruz. Graham Fuller’in yazmış olduğu kitabında diyor ki; Türkiye Çok dilli programa acilen geçirilmeli. Bugün AKP tarafından bunun yapılmaya çalışıldığını ayan beyan görüyoruz.” Dedi.

Kendimize Borç Biliyoruz

Ülkenin büyük bir kaosa gitmekte ve bölünmenin eşiğinde olduğunu da kaydeden Bilgin “2015 yılının Türkiye için bir felaket olacağı ve ekonomik göstergelerinde bunu gösterdiğini söyleyebilirim. 2015 yılında 6. ayda Milletvekilliği seçimlerine gideceğiz. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak 1 Ekim’de teşkilatlarımızda ki çalışmalarımızı tamamladıktan sonra, siz değerli hemşerilerimiz ile birlikte, köy köy, ev ev, ilçe ilçe vatandaşlarımızla buluşup bu ülkenin gerçeklerini sizlere anlatmaya kendimize borç biliyoruz.” Diye konuştu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Security Code:

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika