Dolar : Alış : 3.8792 / Satış : 3.8862
Euro : Alış : 4.5760 / Satış : 4.5842
HAVA DURUMU
hava durumu

BARTIN15°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1333 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Dizi Çekimleri İçin Bartın’da Olan Araplar İlk Aşamayı Tamamladı

29 Şubat 2016 - 326 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Dizi Çekimleri İçin Bartın’da Olan Araplar İlk Aşamayı Tamamladı
Dizi Çekimleri İçin Bartın’da Olan Araplar İlk Aşamayı Tamamladı

Arap Al Sadaf TV Bayna Laylaten Wa Duha dizisi çekimleri Bartın’da yapılıyor. Dizi çekim ekibi yoğun bir çalışma temposu sonunda ilk aşamayı tamamlamayı başardı. Önümüzdeki aylarda Araplar, tekrar gelip 2. dizinin çekimlerini yapacaklar. 

DİZİ ÇEKİMLERİNİN BİRİNCİ AŞAMASI TAMAMLANDI

12 Şubat 2016 Cuma günü Bartın’a gelen Bayna Laylaten Wa Duha dizisi çekim ekibi Cumartesi günü mekan seçimi yaparak Pazar, Pazartesi ve Salı günü yoğun bir çalışma temposuyla çekimleri tamamladılar.

Suudi Arabistan’da yerleşik hizmet veren Al Sadaf TV Bayna Laylaten Wa Duha’a Dizisinin Çekimleri için İlimize 12 Şubat 2016 Cuma günü gelen Çekim Ekibi Cumartesi günü mekan seçimi için İlimizi gezerek şehrimizi tanıdılar.

İlimizin doğal güzelliklerini çok beğenen yönetmen Riyad Ahmad ikinci bir projelerinin olduğunu ve bu projenin % 70 ini Bartın da çekmek istediklerini söyledi. Önümüzdeki günlerde tekrar ülkemize gelerek gerekli anlaşmaları yapacağını söyleyen Riyad Ahmad ikinci dizinin de gerçekleşmesi halinde Bartın ili diziler sayesinde Arap yarımadasına tanıtılacağını söyledi.

Çekimler süresince ekibin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla; AB Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü Cevdet DURAN, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Bartın Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Osman Bahadır KALECİK, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Şube Müdürü Kamil ŞEN ve Turizm Araştırmacısı Ahmet Bayrak aktif görev aldılar.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat DURSUN, İlimizin tanıtımı için önemli bir fırsat olarak gördüğü çalışma için “Bu dizinin Bartın’a olumlu etkisinin olmasını bekliyoruz. Bartın’ı Arap dünyasına tanıtmak ve bu önemli fırsatı iyi değerlendirmek için elimizden gelen tüm çabayı sergiliyoruz” dedi.

Çekimlerin tamamlandığı 17 Şubat 2015 Salı günü Bartın Belediye Başkanlığınca konuklara verilen akşam yemeğine; Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, Bartın Belediye Başkanlığını temsilen Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Yusuf Varnalı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun ve çekim esnasında görev alan personel katıldı. Dizinin baş aktörü Abdulmohsen Al Nemer Dizideki baş aktrist Hanouf Al Otaibi ile koyu bir sohbet geliştiren Vali Azizoğlu burada yapacağınız çalışmalarda her türlü kolaylığın sağlanacağını söyledi. Dizi yönetmeni Riyad Ahmad ise gösterilen ilgi ve destek için teşekkür etti. Bartın Valisi dizi sanatçılarına ve çekim ekibine çeşitli hediyeler ve ilimizi tanıtıcı materyaller verdi.

Dizi çekim ekibi önümüzdeki aylarda tekrar gelip 2. dizinin çekimlerini yapmak üzere ülkemizden ayrıldı.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Security Code:

İlgili Terimler : , ,

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika