Dolar : Alış : 3.8792 / Satış : 3.8862
Euro : Alış : 4.5760 / Satış : 4.5842
HAVA DURUMU
hava durumu

BARTIN15°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1333 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bartın’lı Muhtarlar ‘Muhtar Bilgi Sistemi’ Eğitimi Aldı

14 Kasım 2016 - 207 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Bartın’lı Muhtarlar ‘Muhtar Bilgi Sistemi’ Eğitimi Aldı
Bartın’lı Muhtarlar ‘Muhtar Bilgi Sistemi’ Eğitimi Aldı

Bartın’lı muhtarlar İçişleri Bakanlığı tarafından oluşturulan “Muhtar Bilgi Sistemi” hakkında eğitim aldıllar. Muhtarlar için bilgilendirme toplantısı Valilik binasında düzenlendi.

Bartın Valisi Nusret Dirim başkanlığında Valilik 12 Divan Toplantı Salonunda gerçekleşen bilgilendirme toplantısına, Vali Yardımcısı Erkan Kalender, Kurum Amirleri ve Merkez İlçe Mahalle ve Köy Muhtarları katıldı. Toplantıda katılımcılara Muhtar Bilgi Sistemi işleyişi hakkında sunum yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Dirim, hem tanışma hem de sorunları yerinde dinlemek için toplantının önemli olduğunu, son zamanlarda muhtarların öneminin toplumda ciddi bir şekilde hissedilmeye başladığını ifade etti.

Muhtarların daha kurumsal bir yapıya kavuştuğunu da aktaran Vali Dirim, muhtarların yıllarca idari yapıya hizmet ettiklerini ve daha da güçlenerek bunun devam edeceğini anlattı. Muhtarların ekonomik ve sosyal durumlarının zaman içerisinde iyileştirileceğini düşündüğünü ifade eden Vali Dirim, muhtarların taleplerini çok önemli gördüğünü belirterek, “Çünkü halkımızın dilek ve taleplerini ilk muhtarlar fark ediyor. En uzak noktalardaki vatandaşların taleplerini bile muhtarlarımız biliyor ve halkın nabzını tutuyorlar” dedi. Vali Nusret Dirim bundan sonraki süreçte düzenli olarak muhtarlarla ve ilgili kurum amirleri ile birlikte belirli aralıklarla bir araya gelineceğini de sözlerine ekledi. Toplantıda söz alan mahalle ve köy muhtarları karşılaştıkları sorunlarını dile getirdi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Security Code:

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika