Dolar : Alış : 3.8872 / Satış : 3.8942
Euro : Alış : 4.5770 / Satış : 4.5853
HAVA DURUMU
hava durumu

BARTIN14°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1345 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bartın’da Sektörel Kalkınma Sempozyumu Düzenlendi

08 Nisan 2015 - 820 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Bartın’da Sektörel Kalkınma Sempozyumu Düzenlendi
Bartın’da  Sektörel Kalkınma Sempozyumu Düzenlendi

Bartın’da Üniversitesite tarafından  düzenlenen 1’inci Bartın Sektörel Kalkınma Sempozyumu yapıldı.

Bartın Üniversitesi ile Maltepe Üniversitesi işberliğinde gerçekleştirilen sempozyumun açılışına Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, BartınBelediye Başkanı MHP‘li Cemal Akın, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekteri Faruk Tezel, öğretim üyeleri ve işadamları katıldı. 3 gün sürecek sempozyumun açılışında konuşan Vali Azizoğlu, sempozyumun Bartın’ın gelişmesine önemli katkı sağlayacağını söyledi. Vali Azizoğlu, “Bilim insanlarımızın bize göstereceği yol sayesinde kendimize bir plan yaparak kentimizin kalkınması için koşar adım çalışacağız” dedi.

Bartın’ın önemli bir ticaret merkezi olduğuna işaret eden Vali Azizoğlu, şöyle konuştu:

“Yıllardır bu bölgede Ege’ye, Akdeniz’e yük taşımacılığı yapılmış. Ama zaman geçtikçe kömürden kaynaklanan rahatlıkla insanlarımız ticari faaliyetlerini azaltmış. Dünyada her an gelişen ticaretin bölgemizde tekrar canlanmasını istiyoruz. Bu anlamda Bartın Limanı bizim için vazgeçilmez bir yerdir. 2014’de burada 750 bin ton yük taşınmış. Bizim için bu rakamlar çok düşüktür. Ticaret hacmimizi genişletmeliyiz. Bizim yüksek kapasitelere çıkmamız için Filyos Limanı gibi 4-5 liman yapmamız gerekecek. Yine turizm konusunda da kendimizi geliştirmemiz gerekiyor.”

Cuma günü sona erecek sempozyumda sanayi, lojistik, tarım ve turizm sektörlerine yönelik sunum ve değerlendirmeler yapılacak

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Security Code:

İlgili Terimler : , , ,

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika